Gramy dla Kuby !

Gramy dla Kuby !

Kuba Bartol lat 26,artystyczna dusza,walczący o życie ze złośliwym nowotworem mózgu. jedyne lekarstwo dające szansę na przeżycie,a na pewno na wydłużenie go,kosztuje 6000€ i jest nie refundowane przez NFZ. Kuba jest obecnie pacjentem med. Paliatywnej,onkolodzy dali mu czas do zimy.

ZAGRAJĄ !!!
Radixal Soul Ammunition ( Jawor )- Nowy projekt lidera GA-GA Zielone Żabki
Yelram ( Poznań )
Salut Sound System ( Wrocław )
Moskwa ( łódź )

Koncert odbędzie się 01,12,2013 r w klubie Wściekły Pies ( Wrocław )
Start 19.00
Bilety w przed sprzedaży 15 zł
W dniu koncertu 20 zł
Bilety można nabyć od 13 Listopada w klubie Wściekły Pies ul Ruska,
Lub u Reggae Man na priv

Bio zespołów

RADICAL SOUL AMMUNITION to nowa jaworska formacja roots-reggae-dub powołana przez lidera punkowego bandu GA-GA-ZIELONE ŻABKI i soundsystemowego RADICAL NEWS. Smalec – czy jak kto woli Madhu – dawno już pokazał że nie stroni od korzennych dzwięków i nie koniecznie punkowych eksperymentów brzmieniowych. Do współpracy zaprosił swoich dobrych, wieloetnich przyjaciół, znanych między innymi z POSITIVE VIBRATION, RADICAL NEWS, GA-GA, ZGON NESTORA, ale pojawiają się też nowe osoby takie jak Martyna Baranowska z zespołu CHILLI CREW, uznana przez pismo Free Colours za wschodzacą gwiazdę polskiej sceny reggae.
„Chcemy żeby nasza muzyka niosła pozytywne przesłanie, skłaniała do refleksji, ale przede wszystkim dawała możliwość oderwania się od codzienności, otaczającej nas rzeczywistości” mówią. „Nawiązujemy do korzennego grania na bębnach Nyahbhingi – pierwotnego odczuwania rytmu i basu. Chcemy dać oddech i dystans, czyli to czego ludziom tak brakuje w dzisiejszych czasach…” Spokojne tempa, wyluzowane aranżacje, rzeczywiście pomagają wypełnić tę misję – „mamy dużo basu mamy dużo czasu i zrobimy tu trochę hałasu…” – śpiewają. „Nasze basy – jak trąby jerychońskie – kruszą te mury babilońskie” – usłyszycie ze sceny podczas koncertu RADICAL SOUL AMMUNITION. A kiedy zamkniecie oczy to na pewno to zobaczycie:)
Wczesną jesienią ma ukazać się ich debiutancki album, który powstaje w niezależnym BigFireStudio, prowadzonym przez Smalca. Zostały tam nagrane ostatnie dwie płyty GA-GA-ZIELONE ŻABKI. „Możemy pozwolic sobie na brzmieniowe eksperymenty bo jesteśmy u siebie – jest tu idealna atmosfera żeby nagrać naprawdę dobry materiał… za oknem drzewa i góry no i lato. W kilka chwil – kedy jesteś zmęczony – możesz byc za miastem i inspirować się harmonią natury. To bardzo ważne jeśli chcesz przekazywać pozytywne emocje, a na tym nam bardzo zależy” opowiada Madhu, który oprócz pisania tekstów, grania i śpiewania jest producentem nagrania.
Specjalnie na Przystanek Woodstock wydany został krążek z dwoma utworami, zapowiadajacy nadejście płyty RADICAL SOUL AMMUNITION.

Skład:
Madhu -Smalec – wokal, puzon;
Zuchman – gitara;
Dayal – instr. klawiszowe;
Arkadio Jaffa – bass;
Broda – bębny;
Dvaraka – saksofon;
Viriavan – gitara i insr. różne;
Martyna Baranowska – wokal.

YELRAM, to dziewięcio-osobowa Poznańska formacja reggae. Powstała w Środzie Wielkopolskiej z inicjatywy M.Jarlem (wokal), oraz T.Siemieńca (perkusjonalia). Geneza nazwy zespołu jest prosta YELRAM, to pantonim nazwiska ojca gatunku – MARLEY. Zespół ma na swoim koncie ponad 200 zagranych koncertów na polskich scenach klubowych, a także festiwalach (min. Woodstock, Stolica Reggae, Reggaenwalde, Reggae Na Piaskach). W 2010r YELRAM wypuścił płytę EP „Roots Rock Reggae”, na której znalazło się 6 utworów. W 2013r na Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny odbyła się premiera nowego albumu długogrającego zatytułowanego „REGGAE POWER”. Na płycie usłyszeć można stare utwory w nowych aranżacjach, lecz w większości są to nigdy nieprezentowane nowe numery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *